godloo.jpg
projekt1a.jpg

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22

     Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 w Zespole Szkół nr 1 rozpoczęło się 1 września bieżącego roku o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.  Po odśpiewaniu hymnu państwowego zebranych w sali gości - Starostę Powiatu Kaliskiego Krzysztofa Nosala, Przewodniczącą Rady Rodziców Beatę Adamiak, Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców Wiolettę Laskowską - nauczycieli, pracowników administracji  i obsługi oraz uczniów powitała Dyrektorka Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie pani Anna Piwońska. Zwróciła się do uczniów, zwłaszcza klas pierwszych, życząc im sił      w podejmowaniu nowych wyzwań i osiągania założonych celów. Wyraziła również nadzieję, podzielaną przez wszystkich obecnych, że w nadchodzącym roku pandemia nie pokrzyżuje nam szyków i powrócimy do normalności, tj.  do regularnych lekcji będących radosnymi i owocnymi spotkaniami z nauczycielami i rówieśnikami.

      Podobną myśl wyraził w swoim liście do nauczycieli, rodziców i uczniów Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, który napisał: ,,Z radością i optymizmem rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Cieszymy się, że po długotrwałym okresie nauki zdalnej uczniowie i nauczyciele wracają do swoich szkolnych obowiązków. Wiemy, jak ważny dla rozwoju intelektualnego i społecznego młodego człowieka jest bezpośredni kontakt  z nauczycielem oraz możliwość przebywania w grupie rówieśniczej. Wspólnota szkolna ma nieocenioną wartość."

     Pani Dyrektor  nawiązała również w swoim wystąpieniu do tragicznej 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

     Następnie sześcioro uczniów klas pierwszych w imieniu nowo przyjętych złożyło uroczyste ślubowanie, a pani Anna Piwońska przedstawiła wychowawczynie klas pierwszych - Magdalenę Kliber oraz Ewelinę Tydalską. Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych, aby zapoznać się z planem lekcji i przypomnieć sobie zasady obowiązujące w szkole podczas pandemii.

 Autor Magdalena Kliber