godloo.jpg
projekt1a.jpg

KROS LO

W dniu 21 września 2013 r. na terenie leśnej strzelnicy LOK w Pleszewie rozegrano Otwarte Wojewódzkie Zawody w Dwuboju Obronnym, które przeprowadzono zgonie z regulaminem Krosu strzeleckiego Ligi Obrony Kraju. Rywalizacja obejmowała bieg w terenie (dziewczęta 1500 metrów, chłopcy 2000 metrów), turniej strzelecki i rzut granatem F – 1. Zawody prowadził ppłk. S Muszyński, a sędziowie bardzo rygorystycznie oceniali dokonania zawodników.

kros 4

Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego bardzo energicznie przygotowywali się do rywalizacji pod opieką mrja Marka Trawkowskiego. Etap przygotowań zakończył się wyłonieniem drużyny w składzie: Paulina Tomaszczyk, Cecylia Kraszkiewicz, Justyna Płuciennik, Patryk Gwiazdowski, Patryk Wolniak i Wiktor Tomaszewski.

Pomimo bardzo dobrego przygotowania nasi uczniowie startowali ze zmiennym szczęściem. W biegu krosowym drużyna chłopców zajęła IV miejsce, a drużyna dziewcząt VI miejsce. Humory jednak wszystkim dopisywały, a przygotowana przez organizatorów grochówka wojskowa smakowała wyśmienicie.

Wielkie podziękowania dla obydwu drużyn za ambicję, determinację i wolę walki z przeciwnościami losu. Gratulujemy hartu ducha i życzmy szczęścia. Bo przecież do pełni szczęścia zabrakło odrobiny szczęścia.