godloo.jpg
projekt1a.jpg

     W sobotę 11 września 2021 roku w Kamieniu oraz Morawinie odbyła się uroczystość pt. Nasza niepodległość. Zespół Szkół nr 1 w Liskowie, obok Urzędu Gminy Ceków-Kolonia, Starostwa Powiatowego w Kaliszu i Kaliskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień, był organizatorem imprezy,   która miała uczcić pamięć ofiar wydarzeń roku 1939 w Kamieniu. Na uroczystość złożyły się: nadanie Szkole Podstawowej w Kamieniu imienia Mieczysława Jałowieckiego, złożenie kwiatów przy pomniku ofiar z roku 1939, inscenizacja historyczna oraz piknik militarny i ekologiczny. Przedstawiciele Budowlanki  w ramach Regionalnego Centrum Odnawialnych Źródeł Energii przygotowali prezentacje na temat odnawialnych źródeł energii - paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła. Wszystkim zainteresowanym, a było ich sporo, chętnie odpowiadali na pytania.