Kapitał Ludzki
Kadra i kontakt
Ulubione linki
O nas

Zespół Szkół Nr 1 w Liskowie jest szkołą z 85 - letnią tradycją. Przez ten czas ukończyło ją 8232 osób. Aktualnie w Zasadniczej Szkole Zawodowej i Technikum kształci się 440 uczniów w tym 108 dziewcząt. Szkoła zatrudnia 49 doświadczonych nauczycieli i 13 pracowników administracji i obsługi. Współpracuje z partnerami z Ukrainy i Holandii, gdzie młodzież wyjeżdża na praktyki. Przy szkole powstaje Regionalne Centrum Informacyjno-Doradcze Odnawialnych Źródeł Energii. W regionie będzie to pierwsza tego typu placówka i trzecia w całej Polsce. Szkoła do celów edukacyjnych posiada:
·         Budynek szkolny,
·         Warsztaty szkolne (aktualnie po remoncie),
·         Nową salę gimnastyczną,
·         Stację kontroli pojazdów,
·         Nowe boisko szkolne z bieżnią, boisko do piłki plażowej oraz kort tenisowy.
Aktualna oferta kształcenia:
·         Technikum Budowlane,
·         Technikum Mechanizacji Rolnictwa,
·         Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego,
·         Technikum Uzupełniające (budownictwa i mechanizacji rolnictwa),
·         Zasadnicza Szkoła Zawodowa (murarz, mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych).
Od września 2010 r. kierunki kształcenia zostaną poszerzone o nowe atrakcyjne zawody.
Szkoła realizowała projekty dofinansowane przez Unię Europejską:
·         Pracownia komputerowa dla szkół ponadgimnazjalnych i policealnych – EFS - 2004,
·         Adaptacja pomieszczeń kotłowni na salę gimnastyczną w Liskowie – ZPORR – 2005.